LEAN PORADENSTVÍ

SYSTÉM 5S

VE VÝROBĚ A KANCELÁŘÍCH

Proč zavést systém 5S? Vše souvisí s čistotou, kvalitou a bezpečností. Zákazník má spojenou čistotu a nastavený řád s kvalitou. Abnormality jsou viditelné a mohou se ihned odstraňovat. Vše je čisté a na svém místě.

HLEDÁNÍ PLÝTVÁNÍ

7 druhů ztrát

Základem štíhlé výroby je hledat plýtvání v procesech. Otevřeme Vám a Vašim zaměstnancům oči, aby věděli na co se zaměřit a odstraňováním plýtvání zvyšovali podíl přidané hodnoty ve vaší firmě.

SMED

RYCHLÉ PŘESEŘÍZENÍ

Víte, že změnou organizace práce při přestavbě dokážete ušetřit až 50% času přestavby?

TPM

CELKOVÁ ÚDRŽBA ZAŘÍZENÍ

Stroje Vás živý. Každým prostojem stroje firma přichází o peníze. Pokud máte jedinečné stroje, může se stát, že prostojem dojde k ohrožení zákazníka. Naučíme Vás, jak se o stroje starat.

OPTIMALIZACE 

VÝROBNÍCH LINEK

Každé pracovní místo, linka se dá optimalizovat. Podíváme se, jak je rozložena práce mezi operátory, kde dochází k plýtvání a zda materiál linkou plynule protéká. Odstraníme plýtvání, navrhneme jak zvýšit efektivitu výroby a spočítáme normu.

VSM

MAPOVÁNÍ TOKU HODNOT

Tok materiálu uvnitř firmy je někdy složitý. Dochází k tomu, že ve výrobě je velká rozpracovanost a materiál je zbytečně převážen z místa na místo. Situaci popíšeme a navrhneme budoucí stav, který povede ke zkrácení průběžného času - Objednávka proběhne výrovou efektivněji.

POTŘEBUJETE VÍCE INFORMACÍ?